Team SLOVENIA

Moderators: andreas.kippnick, Stefke

alesn
Posts: 61
Joined: Tue Apr 26, 2005 2:10 pm
Location: Slovenia

Post by alesn » Fri Dec 22, 2006 9:32 am

čestitke najviÅ¡je uvrÅ¡čenemu slovencu včeraj - G1.
:D :D
Zelo lepo je letel tudi TK, ki je imel to nesrečo, da je bil sam spredaj in tako brez pomoči. Tudi MG je dobil lep steber malo pred MoÅ¡kanjci, v katerem je pridobil kar nekaj minut v primerjavi z mano. Do tukaj sva letela skupaj. V taki situaciji se pokaže, kolikÅ¡en faktor pri ravninski taktiki igra tudi sreča.
Se mi zdi, da smo SloTeam kar dobro skupaj odleteli. Nič ne bi bilo narobe, če bi bili malo hitrejÅ¡i (vsaj jaz :oops: ). Mogoče bo boljÅ¡e, ko dobim nove pedale (in Å¡e kak normalnejÅ¡i joystick). Ker s tem logiteckom 3D FF sploh ne morem normalno letet. A Å¡e uporablja kdo drug to...reč?

PS AJ - team speak ti veÅ¡ čas vklaplja!

PPS za nedeljo sem se iz znanih prazničnih razlogov prestavil na 8:45 UTC server. Å e kdo?
Image

Comp NR: AN

Mekof
Posts: 112
Joined: Mon Apr 04, 2005 1:23 pm
Location: Slovenia

Post by Mekof » Fri Dec 22, 2006 10:21 am

alesn wrote:PS AJ - team speak ti veÅ¡ čas vklaplja!
Hvala za obvestilo. :oops: Težava bo odpravljena!! :D

Čestike G1 za visoko uvrstitev!


Lp
Image

User avatar
cruiser
Posts: 1538
Joined: Mon Apr 04, 2005 9:55 pm
Location: Slovenia
Contact:

Post by cruiser » Sun Dec 24, 2006 12:35 pm

Jao... pozabil sem si prestavit time zone :cry:

Tak da danes me ne bo :roll:

User avatar
gorazd
Posts: 13
Joined: Mon Nov 13, 2006 3:07 pm
Location: Laško

Post by gorazd » Sun Dec 24, 2006 12:38 pm

Dans tekme ne bo :(

User avatar
cruiser
Posts: 1538
Joined: Mon Apr 04, 2005 9:55 pm
Location: Slovenia
Contact:

Post by cruiser » Sun Dec 24, 2006 12:44 pm

Ah, ravno videl. Danasnja dirka odpade.

Srecen Bozic in vesele praznike vsem ! 8)

IBA
Posts: 46
Joined: Thu Aug 11, 2005 12:34 pm
Location: Slovenija

Post by IBA » Sun Dec 24, 2006 11:50 pm

ja jaz uporabljam Logitech WingMan force 3d pa mi je kar vredu....
LCM Letalski Center Maribor

Reg-#: S5 - IBA
Comp-#: IIC

User avatar
gorazd
Posts: 13
Joined: Mon Nov 13, 2006 3:07 pm
Location: Laško

Post by gorazd » Mon Dec 25, 2006 7:33 pm

js tud uporabljam logitech WingMan force 3d in s kr zadovoljen. Prej sm mel microsoftovga pa se mi je bolj dopadel. Moti me pri logitechovem pa to da ma v primerjavi z microsoftovim velik manjše hode.

User avatar
cruiser
Posts: 1538
Joined: Mon Apr 04, 2005 9:55 pm
Location: Slovenia
Contact:

Post by cruiser » Wed Dec 27, 2006 10:56 pm

Za jutri si je treba instalirati nov Slovakia scenery (324MB), dobi se ga pa na www.speedbattle.com

Mekof
Posts: 112
Joined: Mon Apr 04, 2005 1:23 pm
Location: Slovenia

Post by Mekof » Thu Dec 28, 2006 11:17 pm

Adijo pamet! Kdo je posadil tisto plantažo smrek pred ciljem! :D


Bilo je pestro!!!!!!! :shock:

Lp Andrej
Image

alesn
Posts: 61
Joined: Tue Apr 26, 2005 2:10 pm
Location: Slovenia

Post by alesn » Sat Dec 30, 2006 9:16 pm

gorazd wrote: Moti me pri logitechovem pa to da ma v primerjavi z microsoftovim velik manjše hode.
po hudih kolobocijah sem danes inÅ¡taliral ch pro pedale in logitecha wingman 3 d FF. inÅ¡taliral sem ga tokrat brez programa Profiler, torej kot plug and play napravo. sedaj imam hode bistveno večje kot prej. prej včasih sploh nisem mogel letala dovolj ustavit v stebru, ker so bili hodi preveč omejeni.

nasvet za vse lastnike Logitechov - deinÅ¡talirajte in ga ponovno priklopite na USB kot generično napravo. hodi bodo bistveno večji. FF učinek nekoliko manjÅ¡i, a to je zanemarljivo.
Image

Comp NR: AN

User avatar
cruiser
Posts: 1538
Joined: Mon Apr 04, 2005 9:55 pm
Location: Slovenia
Contact:

Post by cruiser » Sat Dec 30, 2006 9:38 pm

Za jutri, sem si iz ocitnih razlogov nastavil timezone za dopoldan ob 10ih.
Ce bi slucajno se koga premamilo se slisimo na TS :wink:

User avatar
cruiser
Posts: 1538
Joined: Mon Apr 04, 2005 9:55 pm
Location: Slovenia
Contact:

Post by cruiser » Sun Dec 31, 2006 4:50 pm

Z Alesem sva danes ze srednje uspesno odletela task.
Cim manj vrtite na ravnini, ker med hribi se dobi 3-4.5m (sploh nad kokrskim sedlom je slo gor ko raketa).

Jaz sem se po tp1 moral pobraz iz 1300m na 1900 v 1.7m dviganju, in s tem zafural dobro uvrstitev. Malo naprej je pa bil 2.7m steber. Tako da kar je pod 2m res ne vrtet.

Pa pazite v doletu, pri MC 1.5 je dobro imeti kaksnih 150m+ rezerve, da se ne vlecete cez drevesa kot jaz, ko sem moral zbiti mc na 0.6 da sem prisel cez zadnje gricke :roll: :wink:

alesn
Posts: 61
Joined: Tue Apr 26, 2005 2:10 pm
Location: Slovenia

Post by alesn » Fri Jan 05, 2007 9:51 am

Dan 9

Meni se je zdela odlična disciplina. Najbolj zanimiva in taktično zahtevna do sedaj.

Rezultat sem zamočil na razvpitem prelazu pred Thunom, ko nisem dobil dviganja. Saj nisem bil edini. Do tam mi je Å¡lo zelo dobro, ujel sem tri skupine pilotov, ki so Å¡tartali precej pred mano. Moral sem se obrnit in letet nazaj, kakih 10 km. Tam sem potem povsem nemotivirano vrtel 1.0, se pobral in nekoliko na silo končal tekmo. Predvsem zaradi crash rula, da ne bi ostal brez naslednjih dveh tekem.

Vmes me je Å¡e vrglo z neta, tako da sem letel sam. Vrglo me je tudi dvakrat s teamspeaka, tako da se opravičujem vsem, ki so morda želeli kaj komunicirat.

Å¡e vpraÅ¡anje: zakaj so na listi rezultatov pred mano piloti s slabÅ¡im povprečjem? nimam nobenih penalov? saj za rezultat je povsem vseeno, zanima me bolj načelno...

no, slovenci se včeraj žal nismo kaj prida izkazali...drugič.

lep pozdrav, aleš
PS ali se da Seeyou kako prepričati, da bi razumel restart? ne znam si pogledat povprečne hitrosti do neke točke, ker mi računa prvi vlet v Å¡tartni sektor, drugega (restarta) pa ne upoÅ¡teva.
Image

Comp NR: AN

User avatar
JKS
Posts: 22
Joined: Sat Mar 04, 2006 1:22 pm
Location: Tolmin - Slovenia

Post by JKS » Sun Jan 07, 2007 10:31 pm

Dan 10

Zdravo fantje,

Meni se je zdel task kr zanimiv sploh z prepovedano zono.
Å lo mi je tudi super mislem da sem bil na zadnji obratni pred ciljem nekje med prvimi 10imi...no potem pa gas do prvega oblaka in glej kako človek prileti direkt vame. Pritisnem Q pa me vrže u kovit katerega seveda nism mogu reÅ¡it...poln vode itd...in to se mi je zdej že 2x al 3x zgodilo! Jah no se nimam kaj pritoževat enkrat bo že bolÅ¡e....
Kako je kaj Å¡lo vam ?

Aja pa Å¡e to zanima me na kermu serverju se ponavadi dobite ?

Lep pozdrav,
Jani (JKS)

alesn
Posts: 61
Joined: Tue Apr 26, 2005 2:10 pm
Location: Slovenia

Post by alesn » Mon Jan 08, 2007 9:13 am

slovenci se najprej dobimo na team speaku nekaj minut preden so serverji gor. potem se dogovorimo, na kateri server gremo, običajno pa je to Roubaix 1. če nimaÅ¡ team speaka ti ga zelo priporočam.

Dan 10

Včeraj po odleteni tekmi se mi je zdelo, da smo slovenci enkrat za razliko dobro odleteli. danes, ko so gor vsi rezultati, je slika nekoliko drugačna. Å¡e včeraj vodilnega TK je očitno prehitelo kar 8 tekmovalcev. tudi ostali smo precej zdsnili po lestvici navzdol.

jaz sem naredil napako takoj po Å¡tartu, ko sem Å¡e pred N.Gorico zavrtel preÅ¡voh steber. to sem vedel, a se mi ni dalo vračat na Å¡tart in restartat. pa bi bilo bolje. tudi naprej sem letel po svoje in trikrat zavrtel stebre okoli 2.2. Vodilini so ves čas vrteli 4.0. tik po Tolminu je vame priletel nek tip in sem strmoglavil 200 m in padel ven iz stebra. kaj čeÅ¡, tako pač je. v penalty zone sem se pobral s 1320 m in sem že precej Å¡vicnil. Tadej je tovariÅ¡ko vlekel za sabo celo četico slovencev in lepo javljal močne stebre. nisem Å¡e pogledal igcjev, da bi videl, kje je izgubil čas v primerjavi z zmagovalcem, vendar mi pri SBC ni preveč vÅ¡eč, da je potrebno za zmago odletet optimum možnega. zaenkrat se zdi, da solist spredaj nima možnosti za zmago, in to ni v redu. ni preveč realnistično. AJ mi je razlagal, da imajo Kujpers in ekipa celo četico pomočnikov spredaj, ki ves čas javljajo dviganja.

toliko z moje strani.
lep pozdrav, aleš
Image

Comp NR: AN

Post Reply