Slovenian TEAM SPEAK

Post Reply
User avatar
Aeroman
Posts: 96
Joined: Mon Apr 04, 2005 2:26 pm
Location: Slovenia

Slovenian TEAM SPEAK

Post by Aeroman » Sun Nov 06, 2005 1:17 pm

Pozdravljeni!

Je kdo pripravljen na uporabo TEAM SPEAKa na danaÅ¡nji tekmi? Sam sem sicer komaj sedaj usposobil program in ga nisem Å¡e prezkusil ampak zanima me, če je Å¡e kdo od slovenske ekipe pripravljen za ekipno letenje, pomoč in uspeh?

LP

Image



reg-#: S5-3086
comp-#: XT

Modelar
Posts: 72
Joined: Wed May 18, 2005 12:38 am
Location: Ljubljana, Slovenija

Post by Modelar » Sun Nov 06, 2005 6:54 pm

Živjo

Žal sem zamoču in se nisem pravočasno prijavu. Sem pa opozoril kolega R.Gravnar GO, ki tudi tekmuje. Upam da se ti bo Å¡e pravočasno javil.
Do naslednič se mormo pa mal zorganizirat.

Veliko sreče

Go Go Slovenija !!

L.P. Boris
Boris
__________________

Reg # : S5-3047
Comp # : KB

Modelar
Posts: 72
Joined: Wed May 18, 2005 12:38 am
Location: Ljubljana, Slovenija

Post by Modelar » Sun Nov 06, 2005 6:57 pm

Živjo

Žal sem zamoču in se nisem pravočasno prijavu. Sem pa opozoril kolega R.Gravnar GO, ki tudi tekmuje. Upam da se ti bo Å¡e pravočasno javil.
Do naslednič se mormo pa mal zorganizirat.

Veliko sreče

Go Go Slovenija !!

L.P. Boris
Boris
__________________

Reg # : S5-3047
Comp # : KB

Jan Hebnes
Posts: 26
Joined: Sat Sep 03, 2005 1:34 am
Location: Denmark
Contact:

Post by Jan Hebnes » Sun Nov 06, 2005 7:30 pm

now that you said teamspeak:

If you make a shortcut with the following lines you will autoconnect to the TS server.

Code: Select all

"C:\Program Files\Teamspeak2_RC2Client\TeamSpeak.exe" "condorts.sytes.net:8767?nickname=mycondornick?password=condor"
Image

GH
Posts: 24
Joined: Sat Apr 09, 2005 11:21 pm
Location: Slovenia

Post by GH » Sun Nov 06, 2005 7:35 pm

Sem za! Ampak ne danes.
Si moram porihtat mikrofon, teamspeak itd.
Se slišiva.

Lp, GH
Image

Mekof
Posts: 112
Joined: Mon Apr 04, 2005 1:23 pm
Location: Slovenia

Post by Mekof » Mon Nov 07, 2005 9:12 pm

Pozdravljeni!!!

TEAM SPEAK je inÅ¡taliran in čaka na prvi preizkus.
Sem za to da, si v zraku pomagamo med seboj; tako da, kar se mene tiče sem pripravljen za ekipno letenje, pomoč in uspeh.

Se slišimo!!!

LP
Image

User avatar
ultralajt
Posts: 159
Joined: Thu May 19, 2005 8:47 pm
Location: Slovenia
Contact:

Post by ultralajt » Mon Nov 07, 2005 10:53 pm

Če bom sinu lahko izpulil sluÅ¡alke z mikrofonom, pa če mi bo uspelo zadevo instalirati, sem zraven! Za dobrobit slovenske ekipe :)

Mitja
MS S5-HIGH
My brand new website:
http://ultralajt.webs.com/index.htm

Modelar
Posts: 72
Joined: Wed May 18, 2005 12:38 am
Location: Ljubljana, Slovenija

Post by Modelar » Mon Nov 07, 2005 11:57 pm

Zdravo !!!

Kako že gre tista "Le vkup, le vkup uboga gmajna ..." .
No sej ni tko hudo, ampak se slovenčki ne znamo drgač organizirat razen kadar nam trda prede :)
Jutri grem kupit dvojne slušalke z mikrofonom (še za mulca). Lahko bi organizirali SLO trening.
Imam dve mašine na mreži in povezavo 2024/384 tako da lahko zahostamo kakšno. Upam da bom do jutri imel vse pripravljeno.

Čestitke Petru, Radovanu, Bojanu in Martinu za lep uspeh, ostalim pa več sreče pri izbiri strežnika :(


L.P. Boris
Boris
__________________

Reg # : S5-3047
Comp # : KB

User avatar
Aeroman
Posts: 96
Joined: Mon Apr 04, 2005 2:26 pm
Location: Slovenia

Post by Aeroman » Tue Nov 08, 2005 9:39 am

Pozdravljeni!

Lepo je brati tak odziv. SUPER!!!

Prva tekma je mimo. Bil sem kandidat za prvih 5 mest dokler se nisem znaÅ¡el pod Triglavom 200m nad terenom. Sledila je panika in resnično sem bil že preznojen. Spustil sem vodo in pocasi priplezal na vrh. Koncal sem na sedmem mestu (naÅ¡ server) in skupnem 17. Dobra lekcija vendar mislim, da s TEAM SPEAKom bi si mnenja o taktiki lahko izmenjali.

Dan 2 bo v četrtek ob 20:00. Upam si trditi, da bo naslednji race bolj termicne oblike, čeprav je vse možno. Pri klasični termiki pa je prostora za različne, dinamične taktike bolj malo. Dobro centriranje in optimizacija hitrosti preskoka je vitalna veÅ¡čina.

Predlagam naslednje. Ugodno bi bilo, da si v single playerju naÅ¡timamo izredno slabe razmere (slabo dviganje, velika variacija vetra, nizke baze...) in skuÅ¡amo leteti čim hitreje oziroma, če to ne gre, vsaj dobro centrirati in izkoristiti vsako dvigajočo se "sapico". Menim, da če ti v izredno slabih razmerah gre bo v relativno dobrih veliko lažje, logično.

Skupni trening pod geslom bi bilo izredno dobrodoÅ¡lo ampak glede na prosti čas posameznika ne vem koliko bo to mogoče.

Vsekakor pa smo VSI tukaj, da se zabavamo in uživamo.
GO Slovenia GO!

:wink:

Image



reg-#: S5-3086
comp-#: XT

Mekof
Posts: 112
Joined: Mon Apr 04, 2005 1:23 pm
Location: Slovenia

Post by Mekof » Tue Nov 08, 2005 10:04 am

Živijo!

Sem absolutno ZA trening, da vidimo (slišimo) kako vse skupaj izgleda.

@Aeroman-čestitke za sedmo mesto na prvi tekmi.

@Ultralajt-čestitke za 2. mesto na včerajÅ¡ni tekmi.

LP
Image

IBA
Posts: 46
Joined: Thu Aug 11, 2005 12:34 pm
Location: Slovenija

Post by IBA » Tue Nov 08, 2005 11:02 am

serbus

ja ta team speak tudi mene zanima... Kaj rabim ??? Slušalke z mikrofonom (kake posebne?) instaliram program in to je to?
Mi to kaj poslabÅ¡a oz. dodatno obremeni računalnik (zniža frame)?

LP
Martin
LCM Letalski Center Maribor

Reg-#: S5 - IBA
Comp-#: IIC

Rolf
Posts: 18
Joined: Tue May 10, 2005 1:37 pm
Location: Slovenia
Contact:

Post by Rolf » Tue Nov 08, 2005 12:01 pm

Zdravo.

Ker sem med zamudniki, se nisem udeležil 1. dneva, vsekakor pa mislim v prihodnje sodelovat. Sem za to da si med seboj pomagamo in prek Teamspeaka kakÅ¡no konkretno rečemo. Dajmo se nekako zorganizirat do četrtkove tekme da sprobamo vse skupaj.

LP, Rolf SA
Image

User avatar
Aeroman
Posts: 96
Joined: Mon Apr 04, 2005 2:26 pm
Location: Slovenia

Post by Aeroman » Tue Nov 08, 2005 1:01 pm

Odlično!

TRENING PREDLOG: Sreda (jutri) ob 22:00. Šlo bo predvsem za optimizacijo medsebojne komunikacije, navigacijo in oblikovanje OSNOVE za pripravo taktik (npr. ruta A: Begunscica -> Košuta -> Krvavec ali ruta B: Cerkvev SV. Petra - po manjših gremenih do Krvavca.
Vsak od nas bi imel sprintan Condorjev zemljevid in za tisti dan narisane črte za ruto A in B. S tem bi se izognili dolgim razlagam in navigacijskim težavam. Po TEAMSPEAKu bi samo rekli "AJ - CP grem po ruti B!" In vsi bi vedli kako in kaj. Ali pa "CP, na ruti A so dobra dviganja" itd.).

Če je kdo zainteresiran za izdelavo ali idejo SKINA naÅ¡e "reprezentance" kot jo imajo ostali (klikni spodnji link) naj kar pove, da obarvamo naÅ¡o floto. :wink:

http://forum.condorsoaring.com/viewtopic.php?t=1655

Predloge pa kar na dan!

P.S
Za prvi tekmovalni dan je server teamspeaka ki ga ponuja organizator tekmovanja sicer delal pred tekmo nakar ga je VERTIGO (org.) onesposobil. Ali ga bomo imeli na naÅ¡em treningu je vpraÅ¡anje, če pa bi kdo ponudil server naj se javi.

:wink:

Image



reg-#: S5-3086
comp-#: XT

Mekof
Posts: 112
Joined: Mon Apr 04, 2005 1:23 pm
Location: Slovenia

Post by Mekof » Tue Nov 08, 2005 1:09 pm

Super!

Sem takoj za!!!!!!

LP
Image

Modelar
Posts: 72
Joined: Wed May 18, 2005 12:38 am
Location: Ljubljana, Slovenija

Post by Modelar » Tue Nov 08, 2005 4:34 pm

Pozdravljeni

Tukaj http://forum.condorsoaring.com/viewtopic.php?t=1730 imajo oziji že nastavljen TS server in ga ponujajo na uporabo vsem uporabnikom.
Predlagam da tisti ki že imajo slušalke z mikom stestirajo zadevo. Jaz jih dobim jutri zjutraj.
Kar se tiče obremenitve maÅ¡ine mislim da ni krize, prej zna biti problem s hitrostjo upload-a, pa Å¡e to samo na strežniku. Nekaj o tem se da prebrat na uradni strani TS http://www.goteamspeak.com/products.php?t=requirements

Kar se treninga tiče, samo naloge si je treba zmislit, pa mi jih poslat na mail, in lahko takoj postavim en DS ki bo delal 24 ur.

Kaj mislite a bi v ekipo povabili tudi avtorje UroÅ¡a in Gregorja. Po moje to nebi predstavljalo "nelojalne konkurence", ali pač. Si predstavljate da Vertigo podeli nagradno licenco kondorja UroÅ¡u !? :)
No ja, naj se sama odločita če je to ok.

Boris
Boris
__________________

Reg # : S5-3047
Comp # : KB

Post Reply